UV-Putki painit Kirkkonummen Urheilijat
Kirkkonummi 5.5.2018

Aloittelijat

18 kg 1. Eelis Uotila Voikkaan Viesti

22 kg 1. Otto Sepponen Lohjan Voimailijat 2. Mia-Jessica RJK Leola

24 kg 1. Aleksi Kettunen Ylä-Tikkurilan Kipinä 2. Aarne Vuorio Kirkkonummen Urheilijat

26 kg 1. Romeo Uotila Voikkaan Viesti 2. Dani Nanji Ylä-Tikkurilan Kipinä 3. Eino Värtö Popinniemen Isku 4. Kristian Kokkonen Keravan Urheilijat

28 kg 1. Elias Laine Kirkkonummen Urheilijat 2. Viljami Sarkkinen Kirkkonummen Urheilijat 3. Eelis Brunila Popinniemen Isku

30 kg 1. Sultan Kushtov Helsingin Paini-Miehet 2. Kalle Pesonen Kotkan Voima-Veikot 3. Miro Rinkinen Popinniemen Isku 4. Niklas Tuominen Kirkkonummen Urheilijat

34 kg 1. Kaarlo Halkilahti Salon Painiseura 2. Esko Johansson Espoon Urheilijat

38 kg 1. Rasmus Lindberg Salon Painiseura 2. Leo Salonen Keravan Urheilijat 3. Hugo Hänninen Popinniemen Isku

Poja 10 v

30 kg 1. Kaius Juusela Vantaan Sampo 2. Kasimir Monkiewicz Nummelan Voimailijat 3. Antti Räsänen Kouvolan Painijat 4. Liina Laukkanen Lappeenrannan Työväen Urheilijat 5. Vilho Haapasaari Kirkkonummen Urheilijat

32 kg 1. Saifullah Tepojev Lappeenrannan Työväen Urheilijat 2. Tuukka Talvenheimo Espoon Urheilijat 3. Leo Hyytiäinen Ylä-Tikkurilan Kipinä 4. Lasse Virta Keravan Urheilijat 5. Niilo Alatalo Keravan Urheilijat

39 kg 1. Miro Rossi Lappeenrannan Työväen Urheilijat 2. Mikael Kerttunen Hyvinkään Painiklubi

Pojat 12v

33 kg 1. Saliakh Bokov Espoon Urheilijat 2. Lassi Ryhänen Ylä-Tikkurilan Kipinä 3. Eemeli Parjanen Nummelan Voimailijat 4. Oskari Parjanen Nummelan Voimailijat

36 kg 1. Rahim Tebojev Lappeenrannan Työväen Urheilijat 2. Jalmari Viitasalo Helsingin Haka 3. Sebastian Aurola Espoon Urheilijat 4. Sarita Lehto Voikkaan Urheilu-Veikot

40 kg 1. Topias Laukkanen Lappeenrannan Työväen Urheilijat 2. Samu Luojus Vantaan Sampo

44 kg 1. Pauli Perkiö Helsingin Haka 2. Jani Laptenok Popinniemen Isku 3. Valtteri Salmensuo Kirkkonummen Urheilijat

47 kg 1. Jose Jaakkola Helsingin Haka 2. Sisu Lahtinen Lohjan Voimailijat 3. Otto Korpela Helsingin Paini-Miehet 4. Veeti Karjalainen Lappeenrannan Työväen Urheilijat

54 kg 1. Andreas Välja MK Leo 2. Lauri Hänninen Keravan Urheilijat

Pojat14v

43 kg 1. Tatu Pulkkinen Lappeenrannan Työväen Urheilijat 2. Charuphot Phaophang Kouvolan Painijat 3. Veikka Laukkanen Lappeenrannan Työväen Urheilijat

50 kg 1. Stefan-Lauri Mölder RJK Leola 2. Sampo Lehto Voikkaan Urheilu-Veikot 3. Veeti Harju Kouvolan Painijat

60 kg 1. Ilari Rekonen Popinniemen Isku 2. Topi Rinne Viipurin Voimailijat

66 kg 1. Ilez Bokov Espoon Urheilijat 2. Onni Helisma Popinniemen Isku

Pojat 17v

58 kg 17v 1. Jere Pekkarinen Espoon Urheilijat 2. Elmeri Helenius Lappeenrannan Työväen Urheilijat